Sivilcelerden kurtulmanin 12 farkli yöntemi

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilceler her insanın başının dertte olduğu bir durumdur. Sivilce yönünden sorunlu bir cildiniz
varsa,
sivilce tedavisi sizin için mutlaka gereklidir. Sivilcelerinizi ilaçlar ile tedavi etmek yerine doğal sivilce gecirme yöntemleri arıyorsanız, doğru yazıdasınız. Sivilceler, doğal yöntemler ile azaltılabilir, hatta tedavi edilebilirler. Sivilce maskeleri, tamamen doğal malzemeler ile hazırlandığı için, sizi bu dertten kurtaracaktır. ‘Sivilce nasıl geçer’, ‘sivilceler için doğal yöntemler’ , gibi soru işaretleriniz varsa, bütün bunlara, doğal tariflerimiz sayesinde cevap bulabilirsiniz. Sivilce doğal tedavilerine geçmeden önce, ‘sivilce neden olur’ sorusuna cevap verelim.
sivilce nasil gecer

Sivilceler, genel olarak ergenlik döneminde oluşurlar. Ergenlik döneminde, vücutta hormonal değişimler olduğu için, cilt normalden daha fazla yağ salgılayacaktır. Salgılanan bu fazla yağ içerisinde bulunan maddeler, cilt gözeneklerine dolduğu zaman, ciltte sivilceler oluşmaya başlar. Bu sivilcelerin kimi küçük, ağrısız, kimi de büyük ve ağrılı olabilir. Fazla sivilce çıkması, sivilcelerinizin ağrılı ve büyük olması, cilt tipine göre değişmektedir. Eğer cildiniz zaten yağlı bir yapıya sahipse, ergenlik döneminde çok daha fazla sivilceniz oluşacaktır. Bu sivilcelerden kurtulmak için pratik bir yöntem olarak, yüz temizleme mendillerini ve tonikleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler cildinizi tedavi etmezler. Sadece fazla yağı biraz da olsa azaltırlar.  Sivilcelerinizden kurtulmak, sivilcelerinizi tedavi etmek istiyorsanız, doğal yöntemler size yardımcı olacaktır. “Sivilcelerden kurtulma yollari”. Sivilcelerinizi azaltmak hatta tedavi etmek istiyorsanız, doğal sivilce tedavi yöntemlerini mutlaka deneyin. Size ilaçlardan daha doğal ve zararsız bir tedavi sunacaktır.

Sivilcelerinizi geçirmek için, fazla yağın biriktiği gözeneklerinizi mutlaka temizlemelisiniz. Gözenekleriniz fazla yağdan ve beraberinde de bakterilerden arındığı zaman, yüzünüzde sivilce oluşumu en aza inecek hatta sona erecektir. Cilt gözeneklerinizi doğal yöntemler ile derinlemesine temizleyebilirsiniz. Ancak bu yöntemleri uygularken dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. Maskelerin içerisine bulunan malzemeler sizi alerji yapabilir. Bu yüzden bir sivilce maskesini yüzünüzün tamamına denemeden önce, yüzünüzün küçük bir kısmına test etmelisiniz. Eğer herhangi bir alerjik durum gözlemlemezseniz, sivilce maskesini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal sivilce maskeleri, belirli aralıklarla, düzenli bir şekilde kullanıldığında, sivilcelerinize olumlu yönde etkili olacaktır. Son olarak, yüzünüze bir sivilce maskesi uygulayacaksanız, öncesinde yüzünüzü makyajdan tamamen arındırdığınıza emin olmalısınız. Sivilce maskelerinden önce cildinizi bir temizleyici ile temizlerseniz, gözeneklerinizi biraz açmış olursunuz. Açılmış gözeneklere uygulanan sivilce maskesi çok daha iyi bir sonuç verecektir. Doğal sivilce maskeleri, sizi sivilcelerinizden kurtaracak ve sivilcelerinizin gölgesinde kalan güzelliğinizi ortaya çıkartacaktır.

 


sivilceler icin bal maskesi
Doğal Sivilce Çözümü Bal Ve Çilek Maskesi Tarifi

Çilek meyvesi asit yönünden oldukça zengin bir meyvedir. Çilek cilt için kullanıldığında, gözenekleri küçültmeye, tekrar kapanmasını engellemeye, ölü derinin atılmasına yardımcı bir meyvedir. Çilek, bal ile birleştiğinde, balın yapışkan özelliği sayesinde gözenekleri temizlerken, küçültmektedir. Cilde kuruluk vermeden yumuşak ve sağlıklı bir görüntü sağlarlar. Yaz mevsiminde organik bal ile birlikte sivilce sorunları yaşadığınız cildinize deneyebileceğiniz ve memnun kalacağınız bir doğal sivilce maskesidir.

Malzemeler:

  • 3 adet çilek
  • 2 çay kaşığı organik bal

Uygulanışı:

Çileklerimizi güzelce yıkadıktan sonra, çatal yardımı ile iyice eziyoruz. Püre haline getirdiğimiz çileklerimizi bal ile karıştırıyoruz. Maskemizi uygulamadan önce cildimizi bir temizleyici ile arındırıp, hazırladığımız sivilce maskemizi yüzümüze sürüyoruz. Maskemizi yüzümüzde 20 dakika kadar bekletip, ılık suyla arındırıyoruz. Bu maskeyi haftada 2 kere düzenli olarak uyguladığınızda, gözeneklerinizin temizlendiğini ve küçüldüğünü, sivilce oluşumunun giderek azaldığını fark edeceksiniz. Yeterli etkiyi görebilmeniz için 4-5 uygulama yapmanız gerekmektedir. Bir süre sonra, cildinizin daha sağlıklı ve sivilcelerden arınmış olarak görebileceksiniz.

 

Sivilceler icin bitkisel çözümler

sivilceler icin cözum

Bir çok maske, doğal malzemeler ile hazırlanır ve cilt için bir çok fayda sağlar. Zerdeçal maskesi sivilce maskeleri arasında en çok tavsiye edilen maskeler arasındadır.

Zerdeçal maskesi, yüzünüzde bulunan fazla yağı temizlerken, gözeneklerinizde biriken kiri de temizleyecektir. Cildinizin fazla yağdan ve gözeneklerinizin kirden arınması, yeni sivilce oluşumlarını engelleyecektir. Düzenli bir kullanım ile cildinizdeki sivilcelerden tamamen kurtulabilir, yeni sivilce oluşumlarını en aza indirebilirsiniz. Zerdeçal maskesinin, sivilcelere etkisi ile birlikte yaşlanma karşıtı bir etkisi de vardır. Bir çok yaşlanma karşıtı kremde bulunan zerdeçal ile daha bakımlı, genç ve sivilcesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Malzemeler:

1 çay kaşığı kadar zerdeçal tozu

1 çay kaşığı kadar organik bal

2 çay kaşığı kadar süt

Yapılışı:

Maskemiz için gereken bütün malzemelerimizi bir kaba alıp, karıştırıyoruz. Malzemelerimiz iyice karıştığı zaman maskemizi parmaklarımızla masaj yaparak yüzümüze uyguluyoruz. Bütün yüzümüze uyguladığımız maskeyi 10 dakika bekletip, bol su yardımıyla arındırıyoruz. Zerdeçal cildinizde rengini bırakabileceği için, bir pamuk yardımıyla silebilirsiniz. Eğer geçmezse hassas bir cilt temizleyici ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Zerdeçal sivilce maskesini düzenli olarak, sivilce yoğunluğunuza göre haftada 1 ya da 2 defa uygulayabilirsiniz. Zerdeçal maskesinin haftada 2 kereden fazla kullanımı zararlı olabilir. Bu yüzden sivilceleriniz çok olsa bile haftada  maxsimum 2 kere uygulayınız. 2. Hafta da maskenin etkisini yeterince göremeye başlayacaksınız.

 

Elma Sirkesi İle Sivilcelerinizi Kurutun

Elma sirkesinin cilt için birçok faydası bulunmaktadır. Elma sirkesinin içerisinde bulunan asit, birçok kozmetik ürününde de yer almaktadır. Asit içerdiği için cildinize zarar verebileceğini düşünüyor olabilirsiniz. Elma sirkesinin içeriğindeki asit, cildi onarmaya, temizlemeye, ölü hücreleri yumuşatıp, ciltten uzaklaştırılmasını kolaylaştırmaya ve ciltteki kan dolaşımının artmasına destek verir. Ayrıca yüzünüzde sivilce izleriniz varsa elma sirkesi bu izlere de çok iyi gelecektir. Elma sirkesi sayesinde hem var olan sivilcelerinizden, hem de geçmişte yüzünüzde oluşmuş sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Evinizde elma sirkesi varsa, bu sonuca ulaşmak sizin için çok kolay olacaktır.

Malzemeler:

1 su bardağı ılık su

1/4 su bardağı organik elma sirkesi

Uygulanışı:

Suyumuz ile elma sirkemizi aynı kaba alıp iyice karıştırıyoruz. Pamuk yardımı ile elma sirkesini tüm yüzümüze nazik hareketler ile dairesel olarak uyguluyoruz. Hafif bastırmanız, cildinizdeki kan dolaşımını arttıracaktır. Dairesel uygulamanız ise, elma sirkesinin gözeneklerinize daha iyi işlemesini sağlayacaktır. Elma sirkesini bütün yüzünüze uyguladıktan sonra 10 dakika kadar bekletiyoruz. Ardından yüzünüzü ılık suyla temizleyebilirsiniz. Elma sirkesini sivilcelerinizi kurutması için günde 2-3 kere aralıklar ile uygulayabilirsiniz. Bu doğal tarifte dikkat etmeniz gereken şeylerden en önemlisi, elma sirkesini mutlaka sulandırılmasıdır. Aksi durumda içeriği cildinizi tahriş edebilir. Verilen ölçülerden farklı miktarda elma sirkesi kullanmamanızı öneriyoruz.

Eğer cildiniz elma sirkesini uyguladıkça çok kuru bir hale geliyorsa, cilt nemlendirici bir krem kullanabilirsiniz. Böylece cildinizde fazla nem kaybı da olmayacaktır. Yüzünüze uygulayacağınız elma sirkesinin organik olmasına ekstra özen göstermelisiniz. Çünkü organik olmayan, ucuza satılan elma sirkeleri yüzünüze uygulamak için doğru olmayacaktır. Sivilcelerinizi kurutup, tedavi ederken cildinize zarar vermemek için kullandığınız malzemelerin doğallığını özen göstermelisiniz.

 


sivilcelerden kurtulma yollari
Elmalı Sivilce Maskesi Tarifi

Sivilce maskelerinin hepsi, cildi ölü derilerden arındırmayı ve sivilce tedavisini amaçlar. Maskeler en doğal malzemeler ile yapıldığı sürece, etkisi daha olumludur. Sivilceleri tedavi eden doğal maskelerden bir tanesi de elmalı sivilce maskesi tarifidir. Bu tarif için ihtiyacınız olan şeyler, elma ve baldır. Bu tür maskelerde bal kullandığınız zaman organik olmasına özen göstermelisiniz. İçerisinde katkı maddesi bulunan ballar, maskenin olumlu etkisini göstermesine engel olacaktır. Eğer sivilce maskelerinden sonuç alamadığınızı dile getiriyorsanız, sebebi malzemeleri tamamen doğal kullanmamanızdır.

Maskemizi hazırlamak için 1 adet elma alıyoruz ve rendeliyoruz. Üzerine 3-4 yemek kaşığı organik balımızı ilave edip iyice karıştırıyoruz. Elmalı sivilce maskemizi hazır ettikten sonra yüzümüzü bir cilt temizleyicisi ile temizleyerek, makyajdan ve kirden arındırıyoruz. Hazırladığımız maskeyi göz çevremize gelmemesine dikkat ederek, bütün yüzümüze uyguluyoruz. Sivilce maskesini 15-20 dakika kadar cildimizde beklettikten sonra, ılık su ile duruluyoruz.

Elmalı sivilce maskesini düzenli aralıklar ile kullandığınızda faydasını göreceksiniz. Sivilceleriniz doğal yollar ile tedavi edileceği gibi, cildinizde ölü hücrelerden arınacaktır. Sivilcelerinizin yoğunluğuna göre hafta 1 ya da 2 kere uygulayabilirsiniz.

 

Karbonatlı Sivilce Maskesi Tarifi

Her evde bulunan karbonat ile sivilce tedavisinin kolay olduğunu biliyor muydunuz? Karbonat içeriği sayesinde, cildi fazla kirden ve yağdan arındırır. Bununla da kalmaz, cilde daha yumuşak, pürüzsüz bir doku sağlar. Sivilcelerinizden şikayetçiyseniz, bu maske size istediğiniz sivilcesiz, sağlıklı ve temiz bir cilt sunacaktır. Ölü derilerinizi, sivilcelerinizi bu doğal sivilce maskesi” ile kapı dışarı edebilirsiniz.

Karbonat maskesi için ihtiyacınız olan şeyler, karbonat ve sudur. İkisini bir kaba yeterli miktarda alıp, iyice karıştırarak macun kıvamındaki maskemizi elde edin. Maskeyi cildinizi uygulamadan önce, cildinizi makyajınızdan arındırdığınıza emin olun. Ardından karbonat maskesini yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 2-3 dakika masaj yaptıktan sonra, maskeyi yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin. Süreyi tamamladıktan sonra karbonat maskesini yüzünüzden su ile temizleyin. Bu maske, cildinizde kuruluğa sebep olduysa, sonrasında cildinize nemlendirici uygulayabilirsiniz. Ama tavsiye olarak maskeyi temizledikten hemen sonra değil, 30 dakika kadar sonra tercih edebilirsiniz. Bu süre de cildiniz biraz kendini toparlayacaktır. 30 dakika da cildinizdeki kuruluk devam ederse ve artarsa, cilt nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz.

Karbonat maskesi düzenli bir kullanım sonucunda, cildinize pürüzsüzlük, yumuşaklık ve sağlık kazandıracaktır. Ayrıca sadece sivilcelerden kurtulmanızı değil, az da olsa siyah noktalarınızın temizlenmesine yardımcı olur. Karbonat maskesini düzenli kullanarak, sivilcelerinize ve yağlı cildinize veda edin. Sivilceniz çoksa haftada iki kere, az ise hafta da bir kere uygulamak yeterli olacaktır.

 

Sivilce Giderici Tarçınlı Bal Maskesi

Sivilcelerinizden kurtulmak için başvurabileceğiniz doğal sivilce maskelerinden en pratik olanı tarçınlı bal maskesidir. Bal ve tarçın hemen hemen her evde bulunan malzemeler olduğu için, bu doğal sivilce maskesini kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Bal ve tarçın, antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu özellikleri sayesinde bir araya geldiklerinde yüzünüzdeki yağı ve bakterileri uzaklaştıracaktır. Bu sivilce maskesi sayesinde hem gözenekleriniz arınacak, hem de cildiniz daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Malzemeler:

1 çay kaşığı kadar tarçın

2 yemek kaşığı kadar bal

Uygulanışı:

Malzemelerimizi küçük bir kasenin içerisinde iyice karıştırdıktan sonra, parmaklarımız yardımıyla, yüzümüze dairesel hareketler ile uyguluyoruz. Bütün maskeyi cildimize yedirerek uyguladıktan sonra 25 dakika kadar yüzümüzde bekletiyoruz. Tarçınlı bal maskesini yeteri kadar beklettikten sonra yüzümüzü ılık su ile yıkayarak, maskeden arındırıyoruz. Tarçınlı bal maskesini haftada bir kez olacak şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz. Sivilceleriniz azaldıkça bu süreyi iki haftada bir olacak şekilde genişletebilirsiniz. Eğer sivilceleriniz çok fazla ise ilk başlarda haftada iki kere 20 dakika kadar uygulayabilirsiniz.

 

Sivilce Kurutan Limon Maskesi

Limon, içeriğindeki asit sayesinde sivilceleri kurutmaktadır. Cildi gererek, hem gözeneklerin daha kolay temizlenmesini hem de, sivilcelerin kuruyarak, daha çabuk tedavi edilmesini sağlar. Sivilce oluşumundan kaynaklanan kızarıklıklar, limon maskesi ile daha da hafifleyecektir. Bu sivilce maskesinin tek bir dezavantajı vardır. Limon içeriğindeki beyazlatıcı özelliği ile, kızarıklıkları geçirirken, cildi güneş ışınlarına karşı biraz daha hassas bir hale getirecektir. Bu dezavantajdan sakınmak için, maskeyi tamamen arındırdığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca maskenin ardından güneşe çıkacaksanız, nemlendirici özelliği olan bir güneş kremi kullanmanızda fayda vardır.

Maskemizin ne işe yaradığından bahsettiğimize göre, sıra uygulanışından bahsetmekte. Yarım adet limonun suyunu bir kaba sıkın. Eğer suyu gözünüze al gelirse 1 adet limon da kullanabilirsiniz. Limonun suyunu sıktıktan sonra içerisine bir miktar ev yoğurdu ekleyip, karıştırıyoruz. Bir parça pamuk alarak, limon maskesini nazik hareketler ile yüzümüze uyguluyoruz. Bütün yüzümüze uyguladıktan sonra maskeyi yüzümüzde 12-14 dakika kadar bekletiyoruz. Süre tamamlanınca bol ılık su ile durulayıp, kuruluyoruz. 2-3 kullanımdan sonra sivilceleriniz daha az belli olacak, kızarıklığını kaybedecek ve sönecektir.

 

Sivilce Tedavisi İçin Ayva Çekirdeği

Kimi insan sivilce konusunda biraz daha şanslı olsa da herkes için sivilceler büyük bir derttir. Ciltte renk bozukluklarına sebep olurlar ve iz bırakırlar. Bu izlerden ve lekelerden kurtulmak için kozmetik ürünlerine tonlarca para ödüyoruz. Oysa ki her şeyin mucizesi doğalındadır. Kozmetik ürünlerine para saçmadan kendi bakımınızı, sivilce maskesini kendiniz hazırlayarak, daha etkili sonuçlara kapıyı açabilirsiniz.

Ayva çekirdeği içeriğindeki antioksidan ile, cilde çok faydalıdır. Bu çekirdek ile hazırlayabileceğiniz doğal bir krem ile, daha sağlıklı, sivilcesiz, sivilce izsiz bir cildi hayal etmeye başlayabilirsiniz. Bu ayva çekirdeği kremi için ihtiyacınız olan tek şey yarım kilo ayva çekirdeğidir. Çekirdeklerimizi 1 su bardağı suyun içerisinde hafif derecede haşlamalısınız. Ardından haşladığınız çekirdekleri kapaklı bir şişeye koyup, ağzı kapalı olarak 5 gün bekletmelisiniz. 5 gün sonra suyu süzüldüğünde, ayva çekirdeği kremimiz artık hazır olacaktır.

Ayva çekirdeği kremini hazırladıktan sonra geceleri kremi yüzümüz sürüyoruz ve kurumasını bekliyoruz. Ayva çekirdeği kremi yüzümüzde kuruduktan sonra, üzerine kantaron yağı ile masaj yapıyoruz. Cildiniz iyice yağı aldıktan sonra durulayabilirsiniz.

Bu bakımı uyguladıktan sonra, güneş ışığına çıkmamanız gerekmektedir. Bu yüzden akşamları yatmadan önce uygulamak daha doğru olacaktır. Sonradan uygulanılan kantaron yağı, cilde yenilik kazandırmaktadır. Ayva çekirdeği mucizesi düzenli kullanıldığında, fazla yağından arınmış, sivilceleri azalmış, hatta yok olmuş, daha temiz ve daha sağlıklı bir cildiniz olacaktır.

 

Sivilceler İçin Badem Yağı Maskesi

Badem yağı, bir çok cilt ürününde tercih edilen bir yağdır. Cilt için bir çok yararı bulunmaktadır. Öyle ki bebek cilt bakım ürünlerinde bile badem yağına rastlanabilir. Badem yağı, cildi nemlendirmekle kalmaz, ciltteki iltihabı giderir, tahrişi geçirir, cilde pürüzsüz ve yumuşak bir doku sağlar. Ayrıca dudaklarına da kullanabileceğiniz badem yağı dudak çatlağına ve ölü derilerine çok iyi gelmektedir. Bu mucize bakım yağı ile sivilce maskesi hazırlayarak, sivilce tedavisi yapabilir, cildinizi nemlendirebilir ve pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Badem yağını kozmetik reyonlarında bulabileceğiniz gibi, aktarlarda da kolayca bulabilirsiniz. Badem yağındaki malzemeler, evinizde kolaylıkla bulunabilecen malzemelerdir.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı kadar bal

1 yemek kaşığı kadar limon suyu

1 yemek kaşığı kadar badem yağı

2 yemek kaşığı kadar süt

Yapılışı:

Bütün maske malzemelerimizi bir kabın içerisinde karıştırıyoruz. Ardından yüzümüzdeki sivilcelerin üzerine sürüyoruz. Sivilcelerimizin üzerinde yaklaşık 20 dakika bekletiyoruz. Maskemizin malzemelerini olabildiğince doğal seçmeye çalışmalısınız. Maskeyi sivilcelerinize uygulayınca, temizlemeden kesinlikle güneşe çıkmamalı, güneş ışınına maruz kalmamalısınız. Maskeyi sivilcelerde yeteri kadar beklettikten sonra ılık su yardımıyla cildimizi arındırıyoruz. Sivilcelerinizde azalma görene kadar her gün 4-7 gün arasında günde 1 kere kullanabilirsiniz. En fazla bir hafta düzenli kullandıktan sonra, tedaviye devam edecekseniz mutlaka 7 günde bir 4 gün ara veriniz. Maske tarifi tek kullanımlık değildir. Uyguladıktan sonra artanları cam bir kavanoz içerisinde buzdolabında saklayabilir ve kullanabilirsiniz.

 

Sivilceler İçin Gül Suyu Maskesi

Gül suyu, bir çok kozmetik ürünü içerisinde bulunur ve cilde iyi gelir. Sivilceli yüzünüze uygulayacağınız gül suyu sivilce maskesi, cildinizin yağlardan ve kirlerlerden arınmasına yardımcı olacaktır. Gözenekleriniz yağlardan ve kirden arındığında sivilce oluşumlarınız azalacak, cildiniz yağ bakımından daha dengeli ve sivilcesiz bir hale gelecektir.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı gül suyu

1 yemek kaşığı bal

Yapılışı Ve Uygulanışı:

Bir kabın içerisinde gül suyumuzu ve balımızı iyice karıştırıyoruz. Cildimizi temizleyip, hazırladığımız gül suyu maskesini göz çevremize gelmemesine özen göstererek, yüzümüze uyguluyoruz. 20 dakika kadar maskeyi cildimizde bekletip, ılık su yardımı ile çıkartıyoruz. Düzenli bir kullanım ile, sivilcelerinizin hafiflediğini, yeni sivilcelerin oluşumunun azaldığını göreceksiniz.

Gül suyu maskesi için dikkat etmeniz gereken noktalar, kullandığınız malzemelerin organik olmasıdır. Balı ve gül suyunu katkısız seçmezseniz, bu maskenin sizi yararı dokunmayacağı gibi, zararı da olabilir. Bu yüzden bütün yüz maskelerinde, sivilce maskelerinde kullandığınız malzemelerin tamamen doğal olmasına özen gösteriniz. Gül suyu maskesini sivilce yoğunluğunuza göre, belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz.

 

Sivilceler İçin Kil Maskesi

Kil maskeleri cildi yeniler ve kan dolaşımını arttırır. Sivilce nasıl geçer? Sorusuna cevap arayanlar için harika bir maskedir. Kil maskesi cildi yenilediği gibi, sivilceleri kurutmaya yönelik bir etkisi de bulunmaktadır. Sivilce tedavisi için doğal sivilce maskesi olarak tercih edebilirsiniz. Bu maske ile cildiniz hem sivilcelerden kurtulacaktır, hem de yenilenip, daha canlı ve güzel görünecektir.

Malzemeler:

Yarım tatlı kaşığı kadar kil

Yarım tatlı kaşığı kadar limon suyu

Yarım tatlı kaşığı kadar aspirin tozu

Yapılışı:

Bütün malzemelerimizi bir kaba alıyoruz ve iyice karıştırıyoruz.  İyice birbirine karışınca, maskeyi yüzümüze uyguluyoruz. Cildimize 10 dakika kadar bekletip, bolca sui le arındırıyoruz. Sivilceler için kil maskesini haftada 1 olmak üzere düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu maske hem sivilcelerinize iyi gelecektir, hemde cildinize ihtiyacı olan bakımı sağlayacaktır.

Maskeyi hazırlarken kullandığınız ürünlerin tamamen doğal olması çok önemlidir. Ürünlerin doğallığından sonra bir de bu maskedeki herhangi bir besine alerjiniz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için cildinizin küçük bir bölümüne test ettikten ve belirti görmedikten sonra maskeyi uygulamanız çok daha doğru olacaktır.

 

Sivilcelerden Daha Hızlı Kurtulmak İçin Aspirin Maskesi

Sivilceler için kullanılan doğal çözümlerden en hızlı olanı aspirin sivilce maskesidir. Aspirin içeriği sayesinde sivilcelerinizi çok daha hızlı tedavi eder. Bu maske için ihtiyacınız olan şeyler bir adet aspirin ve biraz sudur. Maskeyi uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz.

Bir adet aspirini 3-4 damla ılık su ile birlikte bir kaba alın ve eritin. “Doğal sivilce maskesi” hazır olduğunda sivilcelerinizin üzerine bir pamuk yardımı ile uygulayın. Maskeyi yüzünüzde 30 dakika kadar bekletip, durulayın. Ardından yüzünüzü bir temizleyici ile arındırın. Aspirin maskesi çok büyük olmayan sivilceleri çok daha hızlı bir şekilde tedavi edecektir. Sivilcelerin içindeki iltihap, aspirin sayesinde çok daha çabuk atılacak ve sivilceniz çabucak küçülüp, iyileşecektir.

Büyük sivilcelerinizin görünümünü makyaj ile kapatmak çok zordur. Acil durumlarda, sivilcelerinizi aspirin ile hafifletip, geçme sürecini hızlandırabilirsiniz. Büyük sivilceler için 2-3 gün uygulamaya devam edebilirsiniz. Sivilcelerinize çok hızlı bir şekilde etki ettiği gördüğünüzde acil durumlarınızda sizin için kurtarıcı bir sivilce maskesi olacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

YORUM BIRAK